KARMICKÝ ZÁKON

Je zákonem příčiny a odplaty. Co zaseješ to sklidíš. Je to zákon neúplatný, který se nedá nijak obejít, je absolutně spravedlivý. Netrestá jen stejné oplácí stejným. A v rámci své svobodné vůle v přítomnosti rozhodujeme o své budoucnosti.

"Každý je svým vlastním předkem a svým vlastním dědicem. Člověk si tvoří vlastní budoucnost a dědí vlastní minulost." - „Jak si kdo ustele, tak si lehne" - "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá."

Karma je souhrn všech dobrých i zlých skutků člověka, které mají vliv na to, jak bude probíhat další život člověka. Nositelem karmy je jemnohmotné tělo, které po smrti fyzického těla přežívá a vtěluje se znovu při dalším zrození.

Někdy lidé chápou karmu pouze jako odplatu za zlé skutky, což bývá nemoc, neštěstí, katastrofy, tělesné postižení, ale karmického původu může být i tělesná krása nebo talent jako odplata za dobré činy minulých životů. Kromě tělesné krásy a talentu sem patří všechny dobré vlastnosti, jako je přizpůsobivost, schopnost odpouštět, soucítění atd.

 

KARMICKÝ ZÁKON A DUCHOVNÍ CESTA

Karmický zákon funguje od věků a na věky. Je nepodplatitelný a neúprosný, čímž je také velmi moudrý. Stejné oplácí stejným. A tak, když konáme dobro, dobro se nám vrací, když zlo vrací se zlo. Princip je jednoduchý a opírá se o další zákon. A to je zákon přitažlivosti. Stejné přitahuje stejné.

Čím větší intenzita, tím větší přitažlivost. Proto malinko špatný čin přitahuje jen trochu negativních vibrací. Za to však čin zákeřný, kde zlo je cíleně programováno, přitahuje silné negativní vibrace. Tím je zaručeno, že spravedlnost bude opravdu spravedlivá. A je zde ještě jedna obdivuhodná vlastnost karmického zákona. Každý čin v akáše vyvolá vlnění. Lze si to představit jako když hodíte kámen do vody. Udělají se kola, která se rozjedou do široka po hladině, než zaniknou. Činy lidí nevědomých a o duchovní cestu neusilující, jsou jako kruhy na stagnující hladině. Pomalu se rozbíhají a pomalu na sebe souhlasné energie nabírají. Proto u těchto lidí se karma vybíjí až v příštích životech. Mají dost času na pochopení své chyby.

Když však člověk vstoupí na duchovní cestu, pocítí náhle změnu. Najednou to funguje, jako když hodíte do tekoucí vody. Kruhy už se nerozprostírají do dálky, ale brzy zanikají. A tak je to i s karmou. Každý čin se rychle vrací zpět, karma se začíná rychle vybíjet. Není to dvojí metr, ale je to ku prospěchu duchovnímu vývoji. Když hledáme správnou cestu vpřed, nemůže přijít poučení za chybu, až za mnoho let. Musí přijít hned. Ochrání nás to od špatného konání a hned dojdeme poučení, duše se pak rychle mění, když ví, jakou chybu udělala. Když ví, že špatnou cestou se vydala. Může se vrátit zpět a vše napravit teď, bez zbytečného prodlení. Proto se toto děje, má to své opodstatnění. Než však začne karma takto fungovat, přichází přechodové období. Každý má pro svůj život připravený úkoly, které má vyřešit během následujících let. Když začne duchovně pracovat, karma se začne rychle vybíjet a všechny úkoly a všechny zkoušky na něj spadnou ve velmi krátkém čase. Někdy to trvá půl roku, rok, nejdéle do dvou let. Je to období velmi obtížné, protože to, co jsme měli zvládat po zbytek života, najednou musíme vyřešit během těchto několika měsíců. Někdy je to k neunesení, bortí se vztahy, někdy i zaměstnání, lidé kolem vás se také vymění. Je toho moc a ve velice krátkém čase. Proto je dobré se na toto připravit, vědět proč se to děje, nebránit se tomu, tím se to jenom zhoršuje. Je také vhodné tomu pomoci. V meditaci odbourat karmu, na které se již zčásti pracovalo, při další duchovní práci vyřešit karmu, která poznání nebrání.

Většinou se potom vybíjí ve snech a odplyne bez toho, že by opravdu vstoupila do vašeho života. Když odbourá se karma, uzdraví se tělo, vyčistí se aura, pak už nic nebrání jít cestou poznání.

Tento úkol máme před sebou. A postupně budeme na něm pracovat, aby se každý mohl svojí cestou dát. Pak vybere si cestu, která je pro něj nejvhodnější a která mu přinese největší užitek. Tím nemyslím léčitelství, numerologii, astrologii, kineziologii, či jiné obory. To nejsou duchovní směry, ale duchovní povolání. Je pravda, že většina duchovních lidí, duchovní povolání vykonává, to ale není cesta vývojová.

Chcete-li moudrost mít a vědoucí být, stejně musíte něco z každého tohoto oboru pochopit. Esoterika je věda velice obsáhlá. Ještě je třeba říct, že je jedno, kterou z cest si vyberete. Již nikdy není cesta zpět. Ani nemůže být, protože dojdete-li jednou nějakého poznání, těžko vám ho bude někdo vyvracet.

 

karma

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení