MANTRA

Je slovo, které šíří do prostoru určité vibrace, které pak spouštějí žádoucí děje. Jestliže chcete zpívat mantru nebo i jinak používat, měli by jste znát její význam. Nejde jen o vibraci, ale i význam dojde svého naplnění. A tak, když budete vyslovovat mantru v cizím jazyce, zjistěte si nejprve význam těchto slov. Také si zjistěte správnou výslovnost. Někdy stačí trochu jiná intonace a změní se význam slova. Na to je třeba dávat pozor. Také existují mantry, které nejsou neškodné. Nesou vaši energii k jinému člověku – většinou k tomu, kdo vám mantru uložil.

Má-li mít mantra správnou vibraci, musí mít určitou intonaci. Je dobré, když vám ji někdo předzpívá. Nebo potom musíte zkoušet různé postupy a vnímat, jak se rozezvučí prostor. Dobře zazpívaná mantra prostor rozvibruje a vyčistí. Potom ho naplní pozitivní energií.


ÓM - je nejvyšší mantra, vibruje plodivou silou, silou ochrany řádu i silou naplnění smyslu života. ÓM je tón, který na jemnohmotné úrovni zní stále vesmírem.

ÓM MANI PADNE HUM – já v sobě nosím drahokamy božských vlastností – skláním se k lotosovým nohám svého učitele

ALAKH NIRANDŽAN – nepopsatelný a bez poskvrny

SO HAM – HAM SO – to jsem já, já to jsem (tón duše)

ÁNAND´OHAM – mám radost

ÁNANDAM BRAHMÁNANDAM – mám vesmírnou radost

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení