NÁCVIK MENTÁLNÍHO PUTOVÁNÍ

Komu se již podařilo alespoň zhruba dostat pod kontrolu svoje emoce, může se pustit do dalšího cvičení. Toto cvičení je zaměřeno na mentální cestování. První stupeň k této dovednosti je přenos vědomí. Není to nic těžkého, všichni to v té nejjednodušší formě používáme velmi často.

Příklad:

Vrátili jste se z překrásné dovolené a ve chvílích odpočinku se tam v myšlenkách vracíte, představujte si ta místa, kde se vám líbilo. Jste uvolnění a často ani nevnímáte svoje okolí. Tyto stavy jistě každý znáte a nepokládáte je za nic mimořádného, ani těžkého. V té chvíli vaše vědomí, které je bez času i prostoru, se zatoulá na ta místa a vy tam vlastně mentálně jste přítomni. Jestliže je váš stav uvolnění dostatečně hluboký, postřehnete i změny, které se odehrály od vašeho odjezdu.

A na tomto principu je založené celé naše cvičení. Samozřejmě nezůstane jen u těchto představ, ale naučíme se, se svojí myslí mentálně pracovat. Kdo zvládá emoce, i svoje myšlenky ovládá. A to je nyní potřeba. Když kdejaká myšlenka se do naší mysli vkrádá, je obtížné s myslí pracovat. Nesmí být ničím jiným zaměstnaná. Proto toto cvičení dělejte, jen když před sebou nemáte žádné povinnosti a čas vás netlačí. Nejlépe se dělá ve volný den, ráno po probuzení. Když mysl ještě zatížená není, každému jde dobře jeho snění. A to je právě vhodný čas pro naše cvičení. Stačí ho dělat jednou týdně, když je čas i častěji je to vhodné. Podle uvážení.

Postup:

Zajistěte si klid alespoň po dobu jedné hodiny. Pohodlně se usaďte, aby vás nic netlačilo. Jedná se o mentální práci, kde se nepoužívá kanál šušumny, proto je jedno v jaké poloze cvičíte, hlavně aby vám byla příjemná. Jestliže cvičíte ráno po probuzení, nepotřebujete ani žádné přípravné techniky. Jestliže cvičíte přes den nebo večer, pak už se bez nich neobejdete. Potom je potřeba nejprve uvolnit svalové napětí, hlubokými dechy se přenést do stavu alfa. Pak pozorujte myšlenky, jak kolem vás pádí a jednu po druhé odmítejte. Když je mysl uklidněná, samotné cvičení začíná. Kdo cvičí ráno po probuzení, začíná z tohoto bodu.

Představte si svůj dům ve kterém bydlíte, že před ním právě stojíte. Je to známý obrázek, který každý zná. Proto si jistě dokážete vybavit i detaily. Kdo má obavy, že to nedokáže, si svůj dům důkladně prohlíží několik dní, než započne toto cvičení.

Když představu již máte, vyhledáte okno své oblíbené místnosti. Stále stojíte na místě před domem a představujete si, že stěny vaší místnosti jsou průhledné a vy vidíte uspořádání nábytku a vše to, co důvěrně znáte. Můžete si i otázku dát – je někdo v této místnosti? A pokud ano, uvidíte tam toho člověka. Jestliže si uvědomujete místnost, ve které právě ležíte a mentálně pracujete, pak můžete vidět i sami sebe. Je to přirozené. Jen je třeba znát, že mentální vnímání je trochu jiné od běžného. Vidíte vše jakoby mlhavě nebo rozmazané, někdo to vidí jako když se dívá kukátkem. Každý má trochu jiné vjemy, to ale na výsledku nic nemění.

Nyní když jste si místnost prohlédli z chodníku před domem, dejte si přání, že chcete z tohoto místa, kde právě jste, do této místnosti vstoupit. To dobře jde. Mysl žádné překážky nemá, proto může projít zdí i zavřeným oknem a není to žádný problém. Vstupte tedy do této místnosti a sledujte změny ve svém vnímání. Pak se otočte a zadívejte se zpět na chodník. Cvičte tyto pohledy ve známém prostředí. Měly byste vnímat nejen obraz, ale i zvuky. Jestliže je to němý film, dejte si otázku – jsou zde nějaké zvuky? Potom určitě uslyšíte tikat hodiny, hrát rádio, někoho mluvit apod. nesnažte se rozumět řeči, necháte to volně jít, jak to přichází. Když už vás cvičení nebaví nebo jste unaveni nebo se vám vnímání ztrácí, přerušte práci. Je vhodné vstát, vodou se omýt a potom se zabývat běžnou činností. Nejprve si však poznatky z tohoto cvičení zapište do svého mystického deníku. Bude vám to později k užitku. A takto můžete projít všechny své známé místnosti, také můžete navštívit své přátele v jejich bytě, který dobře znáte. Bude to zajímavé cvičení, pak si můžete telefonem ověřit, jestli právě dělají to, co jste viděli. Prosím však zachovávejte jejich soukromí.

Později až budete toto cvičení zvládnuté mít ve známém prostředí, můžete se pustit do složitějšího cvičení. Tam si nepředstavujete místo, ale osobu kterou dobře znáte. A na ni se ptáte – kde se právě tato osoba nachází? Co právě dělá, s kým je? A takto se můžete spolehlivě dozvědět mnoho informací o známých lidech a třeba si i pravdivost ověřit tím, že se jich zeptáte co dělali právě v tu a v tu hodinu. Ano jde to zneužít. Na tomhle principu funguje psychotronická špionáž. Ale lze to zneužít i jinak, třeba ke hlídání nevěrného manžela. Zde si je třeba nejprve uvědomit, jestli chci vůbec takovou pravdu znát. A nejen to, ale jestli, když uvidim opravdu něco kompromitujícího, zda to potom unesu. Píšu o tom proto, že každý to zkusí. Ono to velmi láká. Když je však člověk nepřipraven a potom se setká s něčím co ho zraní, většinou se mu tato schopnost zavře. A bývá to trvalé, protože podvědomí se bojí dalšího zranění. Proto buďte opatrní při výběru cvičení.

Jinak je toto cvičení hravé a zábavné. Dává mnoho možností a variant. V začátcích doporučuji cvičit ráno po probuzení, jde to o 50% lehčeji. Později už můžete cvičit kdykoliv, půjde vám to stále líp. Když něco nevidíte nebo neslyšíte, pomáháte si otázkou. Samozřejmě ne nahlas řečenou, ale pouze myšlenou. Nedávejte si velké cíle, i malé úspěchy jsou milé. Rozvoj této schopnosti je důležitý pro další cvičení, kde přemístěné vědomí pomáhá astrálnímu cestování. Už jste s tím vlastně pracovali, když jste se koncentrovali do stromu. I tam, když se to opravdu povedlo, se jednalo o přemístěné vědomí, ale pouze ve statické formě. Dnešní cvičení už má formu dynamickou, je zde mnoho možností, které bude každý prožívat podle svého. Pravidelným cvičením se vám to stane vaší druhou přirozeností a otevře vám to mnoho možností. Není to nic nesnadného. Jen ze začátku musíte používat svoji představivost. A není třeba hledat hranici, kdy je to představivost a kdy už reálný mentální vjem. Ono se to stejně vždycky sejde v jednom bodě. Proto logické uvažování při takovémto cvičení pošlete na dovolenou a řiďte se jen svými pocity a vjemy které k vám přicházejí.

 

oko

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení