ŽIVLOVÁ MAGIE

Vše co bylo stvořeno, jak makrokosmos, tak i mikrokosmos, tedy velký a malý svět, se vytvářelo působením živlů. O velké tajné vědě živlů mohou vyprávět moudrosti TAROTY, kdy na první kartě je zobrazen MÁG, který ukazuje právě na živly a jejich zvládnutí.

meč - živel ohně
hůl - živel vzduchu
pohár - živel vody
mince - živel země

Živlová magie zasahuje i do TATEV, dle indického pořadí je:

Akáša - princip éteru
Tejas - princip ohně
Vaju - princip vzduchu
Apas - princip vody
Prithivi - princip země

Všechy tatvy vyšly z jedné a to z Akáši, z které vzešlo vše. Akáša je princip příčiny. (Jestliže vás tatvy zaujaly, doporučujeme náš základní kurz o tatvách.)

 

OHEŇ

První živel, který vzešel z Akáši byl Tejas a tj. princip ohně. Tento živel jako všechny ostatní živly, nepůsobí jenom na náš hmotný svět, nýbrž se projevuje ve všem, co bylo stvořeno. Základní vlastnosti ohně jsou: horko a expanze. Základem světla je oheň. Každý živel má dvě polarity a to aktivní a pasivní (plus a mínus). Plus je vždy budovatelské, tvořivé a plodivé, zatímco mínus je rozkladné, ničivé - tedy pravý opak.

 

VODA

Také voda vzešla z Akáši, tedy z éterického principu. Základními vlastnostmi jsou chlad a stahování. I voda má dva póly aktivní a pasivní. Aktivní je životadárný, udržující a vyživující, pasivní je rozkladný a ničivý.

Oheň a voda působí ve všem. Ohnivý princip by sám o sobě nemohl nikdy obstát, kdyby v něm nebylo protipólu, tzn. vody. Tyto dva živly, oheň a voda jsou základními živly, s kterými bylo vše stvořeno.

 

VZDUCH

I vzduch vzešel z Akáši, je to tzv. zprostředkovatel mezi živlem ohnivým a vodním. Vzduch díky ohni má vlastnost sucha a díky vodě vlastnost vlhka. Bez obou těchto vlastností, by život nebyl možný. Také vzduch má dvě polarity. Aktivní je ničivá a v pasivním životadárná.

 

ZEMĚ

I živel země vzešel z Akáši, jak bylo řečeno. Živel země svou specifickou vlastností, tj. ztuhnutím, obsahuje všechny tři předešlé živly. Právě tato vlastnost dala těmto předešlým živlům konkrétní formu a tj. prostorovost, míra, čas a váha.

 

AKÁŠA

Z ní vzešly všechny živly - oheň, voda, vzduch i země. Akáša je tudíž nejvyšší, nejmocnější, nepředstavitelnou prapříčinou všech věcí a všeho stvořeného. Akáša je tedy bez času a prostoru.

 

ČLOVĚK

Člověk se skládá z pěti živlů, které odpovídají našim pěti smyslům a dle toho jaký živel převládá, rozeznáváme povahu cholerickou, sangvinistickou, melancholickou a flegmatickou. Cholerická povaha patří živlu ohni, sangvinistická povaha živlu vzduchu, melancholická živlu voda a flegmatická živlu zemi.

Živel ohně zastupují salamandři, živel vody rusalky, živel vzduchu sylfy a živel země gnómové.

Bytosti vytvořené lidskou myšlenkou, byť vědomě či nevědomě se např. jedná o larvy, fantomy, elementáry a elementály.

(Více o živlové magii, např. tvoření bytostí, komunikace s živlovými bytostmi aj. se lze naučit v naší: Škole magie v praxi, kterou otevřeme opět od 1. září 2022)

 

magie

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení